cs en de

Srí Lanka 14.4.

Dnes jsme si přivstali a šli se podívat do města, je oslava Nového roku a tak je všude úplně vymeteno, obchody jsou do jednoho zavřené.

Snídáme všichni na terase, kolem nás jsou veverky a dokonce si vezmou z ruky jídlo. Máme palačinky s náplní z kokosu a zázvoru, ej to je mňamka, také kávu, čaj s mlékem, omeletu s vejci a klasicky ovocnou šťávu.

Tranzit i řidič jsou úžasní. Je to zatím nejklidnější řidič, dali jsme mu instrukce atěch se drží.Naše cesta míří do královského města Anuradhapura.Cestou se zastavujeme u známého našeho řidiče.

Mají nás za exoty a my je. Protože slaví, tak nás zvou na pohoštění. Mají sladké pečivo, hodně sladké, banány a tak sladký čaj s mlékem, že se to nedá popsat. Statečně vše vypijeme, vyměníme si adresy, na zaslání pohledů. Rodina má děti a tak rozdáme hodně bonbonů.

V královském městě si bereme průvodce. Všude se modlí věřící a nosí květy Budhovi.
Místní pospávají pod stromy, jedí z novinových papírů a opice mají hostinu.

Ve všech chrámech chodíme bosí a někdy to tedy hodně pálí.Pro nás průvodce drahý nebyl ale v přepočtu si naší cestou vydělal na celý měsíc.Venku bylo úmorné teplo, ale zase jsme viděli velikou krásu.

Večer jsme unavení, sedíme na terase hotelu, hrajeme hry a papáme jen co jsme nakoupili, oplatky , ananas, pijeme čaj a relaxujeme.

bullet hover email hover menu arrow