Užitečné informace

Děti v atelieru S SEBOU a další užitečné informace

MIMINKA: Velké množství oblečení na newborn v ateliéru mám.
Pro Vás dobře vypadá jednoduché oblečení, košile, šatičky, … Pokud chcete společné fotky, nezapomínejte přibalit i sobě náhradní tričko, košili (občas se poblinkají :-) Hlavně kalhoty.
 A na společné fotky BAREVNÉ OBLEČENÍ.
Hezké jsou záběry, kdy má táta s miminkem pouze džíny. Maminka spíše veselejší světlé či barevné oblečení .
  Zvažte i zda nebude výrazný lak na nehtech rušit jinak decentní nahotu miminka a Vaši.
Prosím maminky, aby už přijely nalíčené!!!! Po zkušenostech líčením ztrácíme čas, který vaše miminko vydrží vyspinkané a v dobré náladě.
Pokud se budete chtít nechat nalíčit od naší  vizážistky, tak si přijdete až 30 minut před focením a sama, táta bude venku hlídat.A budeme mít na vše klid, at Vám to sluší.

BATOLATA : pár oblečků navíc, klidně i výraznější barvy. Něco světlého i tmavého podle toho, co máte.
V tomto věku děti vše strkají do pusinky - tedy jejich hračky z hygienických důvodů se hodí vždy mít sebou. Jídlo a pití je fajn.
 Vyniknou kapuce župánků, pokud máte hezky barevnou deku, lacláčky, šatičky, čepice, kšiltovky, kloboučky, botičky, džíny, ozdoby do vlasů...plyšáky i velké a oblíbené hračky ( i zvukové :-), hrací deku s hrazdičkou , Vaši kravatu, klobouk atd.
Pro rodiče světlé/tmavé oblečení.

OD JEDNOHO ROKU :Nejlepších výsledků u dětí cca od roku a půl do tří let dosahuji pouze s maminkou popř. s oběma rodiči. Přítomnost více osob zatím vždy byla na úkor získání dobrých záběrů a děti jsou roztěkané. Po mnoha zkušenostech, kamarádky, babičky apod. na focení nedoporučuji.
Převlékání vydrží děti jen párkrát. Potom bývají mrzuté. Stačí proto max tři komplety na výběr.
Vzít sebou čisté boty nebo fotit naboso.
 Opět myslete i na sebe a sladění oblečení na společné foto. Rodinné mazlíčky prosím konzultovat předem !

Pro slečny mám různé ozdoby do vlásků . Hodí se k nim různé bundičky(džínové,barevné...) Botičky,tenisky i holinky :-)

REKVIZITY V ATELIÉRU: Mám plno čelenek, čepiček,
 zejména pro děti do 18 měsíců.
Pro ty starší používáme Vaše oblečení
 Trička, kalhoty, košile na fotkách jsou oblečení dětí.

BĚHEM FOCENÍ:Pohybujte se, rozesmívejte děti v mojí úrovni a co nejblíže u mě!Vaše dítě se bude dívat i smát do fotoaparátu. Vyhneme se vzhůru zvrácené hlavě a očím stále šilhajícím do stran...(Budu stále připomínat)
Nebojte se zpívat, říkat básničky, využít všech fint k vyloudění výrazů, které se Vám doma líbí.
Nenechám Vás v tom samotné....
Pomáhá i moje úžasná asistentka Petruška.
Po zkušenostech děti zaujmeme nejvíce během první hodiny. Potom nereagují .. Proto spěchám, jelikož nikdy nevím, jak dlouho udržíme děti bez pláče.
Před focením s Vámi proberu oblečení. Domluvím pořadí záběrů ( v čem, co apod) a volbu pozadí. Vaši pomoc uvítám během celého fotografování. Neznám vaše oblíbené hry nebo co nejvíce  rozesměje.
Já hlídám správné nastavení světel a fotoaparátu, úsměvy a úhly, ze kterých vše nejlépe vystihnout. Může mi uniknout rozeplý knoflík,rozcuch a tak uvítám hlídání detailů i od Vás.


PO FOCENÍ:Během TÝDNE Vám zašlu galerii se všemi záběry..
Nezapomínejte však že to co bude domluveno dopředu, jaký styl a barvy zvolíme, to na fotkách bude, určitě nebudeme předělávat bílé pozadí za černé, vybírejte si k upravení fotky , které se Vám líbí a neřešte fotky které nejsou úplně podle představ.
Není v mých silách, aby se povedlo 200 fotek z 200 záběrů.
Ujištuji Vás , že ty vybrané budou krásně upravené a ty vytištěné budou v té nejvyšší kvalitě.

Rada nad zlato - pokud máte černá a bílá trička, tílka bez nápisů určitě je přibalte sebou. Lze jich šikovně využít všude tam, kde potřebujeme, aby vyniklo pouze něco ( ruce,bříško těhulky, miminko v náručí) a naopak se schovaly ty naše  špíčky :-). Rozhodně však nezavrhuji barvy a výrazné, pastelkové, pruhované oblečení... cokoliv umím využít. Záleží zejména na tom,v čem se Vy budete cítit dobře .

FOCENÍ VENKU
Vždy použijte oblečení bez velkých nápisů a vhodné pro dané roční období, nebojte se klobouků a kšiltovek.