Focení novorozených miminek

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

Miminka fotím do 14 dní věku, pokud se nejedná o nedonošené dítě. V tomto období jsou miminka spavá a dají se dobře polohovat. Proto si tento typ focení prosím objednávejte už v těhotenství.

Pokud Vás fotím už těhotné, rezervujte si tento termín při focení nebo hned
z porodnice(prosím posílejte mi sms, ne vždy kontroluji mail a FB schránku každý den a při zaslání sms Vám hned, jak budu u diáře, navrhnu vyhovujicí termín pro obě strany). Bohužel se mi stává, že se ozve maminka, která už má třeba miminko pár dní doma a já pak nemohu najít volný termín.

Miminka fotím pouze u sebe ve studiu, kde pro ně mám vše připravené– přebalovací pult, kojící polštář, rekvizity – oblečky, čelenky, čepičky, koše, bedýnky, plédy, kožešiny apod. Proto není třeba si na focení s sebou nic vozit. K maminkám domů z časových důvodů (a z důvodu zázemí pro focení, které Vám nabízím u nás v atelieru) nejezdím.


CO SI VZÍT S SEBOU A DÉLKA FOCENÍ

Základní věci, které si vemte sebou- tři látkové pleny, 3-4 jednorázové plenky, dvě jednorázové podložky, vlhčené ubrousky, svačinku pro vás, krmení pro miminko.

Dále si vemte dudlík, pokud vlastníte svůj(pokud ne, mám své, nemusíte se bát, že při focení si na něj miminko zvykne, ale mě to často usnadní práci). Pokud taková situace během focení nastane, zeptám se vás, jestli mohu vyzkoušet dudlík, které pro newborn používám.

Nestresujte se tím, že Vám kojení nevyjde na začátek focení. Ono totiž u focení je vše jinak, miminko nemá " svůj klid" jako doma a tak se možná bude chtít kojit častěji. Prostě se pomazlit s maminkou. Takže tyto strachy nechte doma, ono to nějak dopadne :).

Přibalte si také náhradní oblečení pro Vás(pokud budete chtít fotit s miminkem, stává se, že miminko čůrá, kaká :).

Doporučené oblečení:
Na společné focení s rodiči a staršími sourozenci doporučuji bílé krémové oblečení, bez nápisů, obrázků atd. Maminka si klidně může vzít I nějaké šaty, tuniku, halenku apod. Doporučuji se I nalíčit, upravit si vlasy (chápu, pokud jste prvorodička nemáte na to ani pomyšlení, ale klidně přibalte rtěnku nebo kulmu sebou, třeba to zvládnete u nás, v momentě, kdy se já budu věnovat vašemu miminku:).

Výsledné fotky budou jemné, křehké - přesně takové jako je vaše narozené miminko:)

Délka focení:
Focení standartně trvá 2hodiny, o půl hodiny déle počítejte ( 2,5 hodiny) na focení s rodiči a sourozencem. Hned na jeho začátku s Vámi proberu styl rekvizit a dekorací (snažím se fotit miminka v jednoduchém stylu, aby vynikla jejich přirozenost a křehkost).

Před každým focením s vámi samozřejmě vše zkonzultuji. Většinou fotímv přírodních tónech, pak barevné podle pohlaví miminka a jedno ve světlých odstínech, pro každou dekoraci připravuji I jinou rekvizitu, jako je kyblík, bedýnka a nebo pytel na focení. Tak, aby výsledné fotky byly rozmanité. Polohy budou záležet na miminku, jeho momentálnímu rozpoložení a jeho temperamentu.

Pro všechna novorozená miminka platí, že jsou ráda zavinutá a to pevně, celkově wrapování do tzv. kukliček je alfa omega celého newborn. Proto prosím počítejte i vy s tím, že vaše miminko budu zavinovat, nemusí být zavinuto vždy celé, dá se dělat I mnoho obměn (ručky- nožky venku atd.) Pokud vaše miminko dovolí, samozřejmě ho budeme fotit I nahaté, v oblečcích atd., jen je dobré s tímto počítat:).


Zbytečné stresy nechte doma- při focení je důležitá duševní pohoda maminky, nebojte, focení vždy dopadne dobře. Pokud si nejste s čímkoli jistá (maminka nebo tatínek ), klidně mi pár dní před daným termínem zavolejte a já ráda na vaše dotazy zodpovím:).

PROSÍM dejte mi vždy vědět, zdali se kromě newborn bude fotit I další sourozenec (+ jeho věk)- musím na to připravit atelier.

Přijedete-li na focení s starším sourozencem, poprosím Vás, aby na začátek focení šli na obchůzku po okolí ( s tatínkem samozřejmě, nebo přibalte babičku:). Až budeme mít miminko nafocené, tak jim zavoláme a uděláme společné záběry.

Bohužel se mi už několikrát stalo, že bratříček nebo sestřička chtěli zůstat po celou dobu focení a pak tam kolem nás celou dobu poskakovali, studio se otřásalo v základech a tyto situace jsou pro Vás, miminko I mě velice nepříjemné. Zároveň mám ve studiu I hodně věcí, které lákají malé děti a já se v tu dobu musím soustředit na potřeby novorozeňátka a výsledné fotky

Proto I pro můj větší klid, který je pro tento typ focení nezbytný, prosím respektujte toto malé přání. Ve studiu a po celou dobu focení bude teplo, proto je dobré se na to připravit (tlustý svetr nebude ideální:).

Na závěr ještě jedna rada a prosba na maminky- prosím snažte se alespoň dva dny před plánovaným termínem focení vynechat všechny možné potraviny, které by vás mohly nadýmat, např. čerstvé pečivo, fazole, cibule, hrách, zelí, atd. Prosím pokud kojíte a pijete kávu, vynechte před focením I tu.


Děkuji moc za pročtení informací, zároveň za důvěru, kterou mi dáváte. Budu se na Vás a Vaše čerstvě narozené miminko budu moc těšit.

PROSBA - pokud si budete chtít v průběhu focení udělat fotky “ze zákulisí” (jak se fotilo - tzn. fotografka fotí miminko, klidně si nějakou můžete udělat, budu potom ráda I za nějakou vámi pořízenou fotku na památku). Ale pokud si budete chtít vyfotit samotné miminko, prosím takové fotky nefoťte (samotné miminko v košíku atd.). Všechny odfocené fotky vám po focení pošlu v náhledech. Děkuji za pochopení.Výběr fotek a jejich předání:
Fotky si vybíráte sami ze všech odfocených fotografií, které Vám v náhledech zašlu hned po focení.

Od Vámi zaslaných výběrů probíhá zpracování fotek max. 2 týdnů

Vybrané fotografie připravuji vždy v barevné I černobílé verzi a každou upravujeme jednotlivě ve Photoshopu.


Objednat focení kolekce