Informace k focení

Děti v ateliéru a další užitečné informace.

NOVOROZENCI:

Pozor, až se miminko narodí, měli bychom o tom vědět a naplánovat focení asi na 10. den po porodu.

MIMINKA:

Dobře vypadá jednoduché oblečení, košilky, šatičky, džíny, body, čelenky, botičky, čepičky, … Pokud chcete společné fotky, nezapomínejte přibalit i sobě náhradní tričko, košili (občas se dětičky poblinkají :-)


Na společné fotky doporučuji barevné oblečení. Hezké jsou záběry, kdy má táta s miminkem pouze džíny. Maminka spíše veselejší světlé či barevné oblečení .

Zvažte i zda nebude výrazný lak na nehtech rušit jinak decentní nahotu miminka a Vaši. Prosím maminky, aby už přijely nalíčené! Líčením ztrácíme čas, který Vaše miminko vydrží vyspinkané a v dobré náladě.

BATOLATA:

Pár oblečků navíc, klidně i výraznější barvy. Něco světlého i tmavého podle toho, co máte. Vyniknou kapuce župánků, pokud máte hezky barevnou deku, lacláčky, šatičky, čepice, kšiltovky, kloboučky, botičky, džíny, ozdoby do vlasů, plyšáky i velké a oblíbené hračky ( i zvukové :-), hrací deku s hrazdičkou, Vaši kravatu, klobouk atd. Pro rodiče světlé/tmavé oblečení.

V tomto věku děti vše strkají do pusinky - tedy jejich hračky z hygienických důvodů se hodí vždy mít sebou. Jídlo a pití je fajn. 

OD JEDNOHO ROKU:

Nejlepších výsledků u dětí cca od roku a půl do tří let dosahuji pouze s maminkou popř. s oběma rodiči. Přítomnost více osob zatím vždy byla na úkor získání dobrých záběrů a děti jsou roztěkané. Po mnoha zkušenostech, kamarádky, babičky apod. na focení nedoporučuji.

Převlékání vydrží děti jen párkrát. Potom bývají mrzuté. Stačí proto maxtři komplety na výběr.
Vzít sebou čisté boty nebo fotit naboso.

Opět myslete i na sebe a sladění oblečení na společné foto. Rodinné mazlíčky prosím konzultovat předem !

Pro slečny mám různé ozdoby do vlásků . Hodí se k nim různé bundičky (džínové,barevné...) Botičky, tenisky i holinky :-)


REKVIZITY V ATELIÉRU:

Mám plno čelenek, čepiček, zejména pro děti do 18 měsíců. Pro ty starší používáme Vaše oblečení. Trička, kalhoty, košile na fotkách jsou oblečení dětí.


BĚHEM FOCENÍ:

Pohybujte se, rozesmívejte děti v mojí úrovni a co nejblíže u mě! Vaše dítě se bude dívat i smát do fotoaparátu. Vyhneme se vzhůru zvrácené hlavě a očím stále šilhajícím do stran...(Budu stále připomínat) Nebojte se zpívat, říkat básničky, využít všech fint k vyloudění výrazů, které se Vám doma líbí. Nenechám Vás v tom samotné.

Po zkušenostech děti zaujmeme nejvíce během první hodiny. Potom nereagují .. Proto spěchám, jelikož nikdy nevím, jak dlouho udržíme děti bez pláče.

Před focením s Vámi proberu oblečení. Domluvím pořadí záběrů ( v čem, co apod) a volbu pozadí. Vaši pomoc uvítám během celého fotografování. Neznám vaše oblíbené hry nebo co nejvíce  rozesměje.

Já hlídám správné nastavení světel a fotoaparátu, úsměvy a úhly, ze kterých vše nejlépe vystihnout. Může mi uniknout rozeplý knoflík,rozcuch a tak uvítám hlídání detailů i od Vás.

PO FOCENÍ:

Během čtyř dnů Vám zašlu galerii se všemi záběry.. V emailu najdete všechny podrobnosti, jak fotky vybírat atd. Nezapomínejte však že to co bude  domluveno dopředu, jaký styl a barvy zvolíme, to na fotkách bude, určitě nebudeme předělávat bílé pozadí za černé, vybírejte si k upravení fotky , které se Vám líbí a neřešte fotky které nejsou úplně podle představ. Není v mých silách, aby se povedlo 200 fotek z 200 záběrů. Ujištuji Vás , že ty vybrané budou krásně upravené a ty vytištěné budou v té nejvyšší kvalitě.

Rada nad zlato - pokud máte černá a bílá trička, tílka bez nápisů určitě je přibalte sebou. Lze jich šikovně využít všude tam, kde potřebujeme, aby vyniklo pouze něco ( ruce,bříško těhulky, miminko v náručí) a naopak se schovaly ty naše  špíčky :-). Rozhodně však nezavrhuji barvy a výrazné, pastelkové, pruhované oblečení... cokoliv umím využít. Záleží zejména na tom,v čem se Vy budete cítit dobře .

FOCENÍ VENKU

V letních měsících fotím venku jen ráno po 9 hodině a potom odpoledne od 16 hodin a klidně až do 19 hodin, to je krásné světlo, není tolik prudkého sluníčka.